АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ФОТО и ВИДЕО) Тешка сообраќајна несреќа кај Св Еразмо, уште една жртва на автопатот на смртта

Тешка сообраќајна несреќа кај Св Еразмо пред влезот на Охрид. Во несреќата учествувале повеќе возила. Неофицијално загина едно лице, жител на општина Дебрца. Сообраќајот е во прекин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

На оваа автопатска делница години наназад гинат луѓе. Автопатот се гради девет години и нема изгледи дека за скоро време истиот ќе биде готов. Во овој период се случија стотици сообраќајни несреќи со десетици жртви.

Владата на СДСМ објави серијал афери со земање провизии за изградбата на овој автопат, но до ден денеска одговорност сеуште нема кај никого. И покрај партиските обвинувања, засега владата само го дуплира рокот за изградба, истиот постојано се пролонгира, а крајот не се ни гледа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

Полицијата врши увид, по што ќе се знаат причините за несреќата.

извор: Охрид 1