АктуелноВидеаВидеоОхрид

СВР Охрид: Во сообраќајната несреќа кај Св. Еразмо почина едно лице, а повредени се пет лица

Денеска околу 16.40 часот на магистрален пат Охрид-Кичево се случи сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „киа рио“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(57) од Охрид, патничко возило „ауди“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Ш.П.(22) од Струга и патничко возило „поло“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Г.Р.(39) од Охрид. На местото на несреќата починал возачот Р.А., а повредени се 5 лица, кои се пренесени во болницата „Св. Еразмо’ и во охридската Општа болница. Увид извршија полициски екипи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

извор: СВР Охрид