АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Малечко пластично кајче, прашање на време само кога ќе потоне!

Оставено во езерската шир на брановите, мало пластично кајче само прашање на време е кога ќе потоне, бидејќи е преполно со вода во внатрешниот дел.

Доколку сопственикот навреме не дојде да го тргне или испразне, по се изгледа ќе го нема на површината над езерото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)