АктуелноОхрид

Охриѓани се степале пред угостителски објект во комплексот Свети Стефан

На 24.08.2022 во 17.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека пред угостителски објект во комплексто Свети Стефан бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од  лице на (22) години  од Охрид врз лице на (25)години  и лице на (24)години, двајцата од Охрид.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

СВР Охрид