АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Поради дефект ноќеска без вода населбата Рача

Поради настанат дефект на главната водоводна линија ( пукната е цевка со профил ф200 мм), ноќеска од 21:00 часот без вода ќе бидат корисниците на дел од населбата Рача.
Бидејќи се работи за непристапен терен покрај самиот булевар и поради густината на сообраќајот, санацијата на истиот ќе се врши во раните утрински часови, информираат од ЈП Водовод Охрид