АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) ЈП Охридски комуналец рано утринава на теренот Вапила-Расино-Сирула

Од рано утринава на теренот Вапила – Расино – Сирула, кој е зафатен од пожар, на припомош се и екипи од сите општински јавни претпријатија. Дополнително на располагање е доставена и цистерната за вода од ЈП „Охридски комуналец“, информираат од ЈП Охридски комуналец.