АктуелноОхрид

Две лица од Охрид, нападнале сограѓанин на Туристичка

На 05.08.2022 година во 02.10 часот во близина на угостителски објект на булеварот „Туристичка“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од две лица од Охрид врз сограѓанин.  Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид