АктуелноОхрид

Охриѓанец паднал од мотор – се здобил со тешки телесни повреди

На 04.08.2022 во 11.45 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на булеварот „Јане Сандански“ во Охрид, 59 годишен охриѓанец, управувајќи мопед со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Притоа, тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Охрид. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид