АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Нарушен јавен ред и мир пред угостителски објект на булевар ,,Железничка,,

На 02.07.2022 година во 02,50 часот, пред угостителски објект лоциран на булеварот „Железничка“ во Охрид, по претходно нарушен јавен ред и мир, приведени се  лице на (21)година  од струшкото село Теферич и лице на (48) години од Струга.

Тие се однесувале агресивно кон полициските службеници кои, при извршен преглед, кај нив, пронајдоа и одзедоа два ножеви и еден метален пендрек.

Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

СВР Охрид