АктуелноНаш ИзборНаш избор

Тепачка во Струга по случена сообраќајка

На 03.07.2022 година околу 04 часот, по случена сообраќајна незгода на улицата „Ѓуро Салај“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лице на (31) година  од струшкото село Велешта и лице на (20) години  од Струга.

Тие се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

СВР Охрид