АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Опожарена куќа во строгиот центар на Охрид

Денеска, нешто по 11:30 часот опожарена е куќа во строгиот центар на Охрид.

Според првичните информации, пожарот изби во најгорниот, отворен дел од куќата.

Охридската противпожарна екипа излезе на лице место и работи на санација на пожарот.

 

фото: Охрид прес