UncategorizedАктуелноОхрид

Драма во Струга: Приведен скопјанец кој се обидел да ја избоде својата партнерка

На 17.06.2022 во 18.35 часот во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода С.Р.(27) од Скопје затоа што физички ја нападнал и се обидел со остар предмет да ја повреди неговата 21-годишна невенчана сопруга од Скопје.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот и по консултација со Јавен обвинител против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: МВР