АктуелноОхрид

Прегазен е пешак кај Враништа, во болница им подлегнал на повредите

Синоќа околу 22 часот, се случи тешка сообраќајна несреќа на партниот правец Струга – Дебар, во селото Враништа. Прегазен е пешак, кој во болница им подлегнал на повредите, потврдија за Охрид 1 од СВР Охрид.

Неофицијално возачот возел со брзина поголема од пропишаната и не застанал на пред пешачкиот премин.

извор: Охрид 1

фото: strugaekspres.com