АктуелноНаш изборОхрид

Загина работник од струен удар во Враништа

Утринава од струен удар на лице место почина лице на околу  55 години вработен  во фабрика во Враништа.

Информацијата за Охрид1 ја потврдија лица кои биле на местото на немилиот настан.

Настанот за Охрид 1 го потврдија и од СВР Охрид.

 

 

Охрид1