АктуелноОхрид

СВР Охрид кај Битолчанец пронајде алуминиумска фолија со остатоци од хероин

На 06.02.2022 во 14.55 часот во СВР Охрид приведен е 23 годишен Битолчанец. При преглед, извршен на улицата „Васил Стефоски“ во Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа алуминиумска фолија со остатоци од хероин. По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.