АктуелноОхрид

Охриѓанец излетал од патот, па веднаш бил пренесен во болница

На 21.01.2022 година во 16 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на Ново село, општина Дебарца, патнички автомобил „киа“ со охридски регистарски ознаки, управуван од 57 годишен охриѓанец излетал од патот.

Возачот е пренесен во болницата Св.Еразмо во Охрид каде се констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид.