АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Секретарот Китески не е позитивен на КОВИД 19

Со оглед на тоа што во одредени портали бев спомнат дека неофицијално сум бил позитивен на COVID-19, еве официјално да пренесам дека сум здрав, жив и постпразнично расположен, напиша на ФБ секретарот на општината Китески.