АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Лице од Дебарско приведено за издржување затворска казна

На 14.01.2022 во селото Праленик, општина Центар Жупа, од страна на полициски службеници од ОВР Дебар е приведено е (35) годишно лице  од селото Праленик. За него била издадена наредба од Основниот суд во Дебар, со која се барал за издржување казна затвор.

Лицето  е спроведено во Казнено-поправната установа „Затвор-Струга” за издржување на казната.