АктуелноОхрид

Приведен охриѓанец, затекнат при кражба во црква во Охрид

На 25-12-2021 година во СВР Охрид, приведен е  55 Годишен Охридѓанец кој претходно, е затекнат при кражба во црквата мал „Св.Климент” во Охрид.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.