(ФОТО) Хаос на улиците во Париз: Жолтите леци запалија воено антитерористичко возило

Министерот за внатрешни работи на Франција, Кристоф Кастане на социјалната мрежа Твитер објави дека е згрозен од тоа што „Жолтите елеци“ го запалиле военото антитерористичко возило за време на протестите во Париз. Жолтите елеци вчера го запалија возилото пред Ајфеловата кула. „Секој ден војска ги штити нашите сонародници од ризик од тероризам. Ваквите напади се […]

The post (ФОТО) Хаос на улиците во Париз: Жолтите леци запалија воено антитерористичко возило appeared first on Скопје1.мк.

Министерот за внатрешни работи на Франција, Кристоф Кастане на социјалната мрежа Твитер објави дека е згрозен од тоа што „Жолтите елеци“ го запалиле военото антитерористичко возило за време на протестите во Париз.

Жолтите елеци вчера го запалија возилото пред Ајфеловата кула.

„Секој ден војска ги штити нашите сонародници од ризик од тероризам. Ваквите напади се недозволиви“, напиша Кастане.

Исто така француската полиција соопшти дека 31 демнострант е уапсен за време на вчерашните протести.

Еден од учесниците  при фрлање на експлозивна направа, нејасно е дали солзавец или шик бомба  си откинал 4 прсти на  раката.

The post (ФОТО) Хаос на улиците во Париз: Жолтите леци запалија воено антитерористичко возило appeared first on Скопје1.мк.

Close