АктуелноОхрид

Кривична пријава за Охриѓанец – се сомничи дека со запалива течност предизвикал пожар во казино

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 54 годишен Охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело лицето „предизвикување општа опасност“. Тој се сомничи дека на 04.05.2024 со запалива течност предизвикал пожар во казино на улицата „Партизанска“ во Охрид. Повредени лица нема, а била предизвикана само материјална штета.

извор: СВР Охрид