ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

59 нови случаи со КОВИД 19 денеска во Охрид, две починати и оздравени 28 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.219 тестови,...

АктуелноОхрид

Локалната реагира: Нејасна е желбата за прибирање на ситни политички поени на ЛО Левица – доколку се спореди буџетот за украсување со другите општини ќе се види дека е многукратно помал

Нејасна е потребата и желбата за прибирање на ситни политички поени на Локалниот огранок на партијата Левица во Охрид. Изнесување...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Продолжува акцијата за расчистување на снегот – поголем дел од критичните точки се исчистени и фрлено е ризла и песок

Продолжува акцијата за расчистување на снежните наноси. 🚜 Вечерва повторно се чистат критичните точки низ градот. Во акцијата се вклучија...

1 697 698 699 726
Page 698 of 726