ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

News1.mk

Македонец ќе вози со велосипед 2.500 км околу екс-Ју републиките во чест на починатата мајка и сите жртви на Ковид 19

Александар Стојков од Свети Николе, од 21 март до 5 април на велосипед ќе пропатува по поранешните југословенски републики во...

АктуелноОхридПоследни Вести

Акциска контрола во Гостивар и Струга: Неиздавање фискални сметки, санкции за 14 угостителски објекти поради непочитување на законите

На 18.02.2022 полициски службеници од Бирото за јавна безбедност-Оддел за криминалистичка полиција и инспектори од СВР Скопје во координација со...

АктуелноОхрид

На вчерашниот фудбалски натпревар навивачи го уништија инвентарот на стадионот „Билјанини извори“

На 19.02.2021 година, за време на одржување на фудбалски натпревар на спортскиот центар „Билјанини извори“ во Охрид, поголема група навивачи...

1 650 651 652 702
Page 651 of 702