ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Средба на градоначалникот Пецаков со генералниот конзул на Косово во Македонија

Денес, градоначалникот Кирил Пецаков, оствари  протоколарна средба со Генералниот конзул на Косово Агим Красниќи. На средбата Пецаков беше запознат со...

АктуелноОхрид

Адвокатот Ќато поднел предлог иницијатива за оценување на уставноста и законитоста на таканаречениот Закон за апанажа

Познатиот адвокат Глигорие Ќатоски од Струга денеска поднесол предлог иницијатива за оценување на уставност и законитост од Законот за плата...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Денеска започнува четвртата сезона на Националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“

Проектот е од информативно-едукативен карактер, а на него работеа професори и доктори од Детската клиника и Клиниката за Неврологија во...

News1.mkАктуелноПоследни Вести

Малишиќ за ТВ 24: Може да се случи лебот да го нема на пазарот поради загубите на фирмите кои го произведуваат

Горан Малишиќ, претседател на групација на мелничко пекарската индустрија Агроглобал Трејд Скопје во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Започнува четвртата сезона од Националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“

Утре, 1. февруари 2022 година започнува четвртата сезона на Националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“. Проектот е од информативно-едукативен карактер,...

АктуелноОхридСоцијални Мрежи

Пецаков: Благодарност за довербата на претседателот Христијан Мицкоски и мојот реизбор во Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ!

Благодарност за довербата на претседателот Христијан Мицкоски и мојот реизбор во Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ! Со истата желба, енергија...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) “Паркови и зеленило” со активности за одржување на јавното зеленило во стариот дел на градот

Екипите на „Паркови и зеленило" денеска спроведоа активности за тековно одржување на јавното зеленило во стариот дел од градот. Се...

АктуелноОхрид

Советот ја усвои предлог-одлуката за субвенционирање на трошоци за комунални услуги за граѓаните изложени на социјални ризици

Советот на општина Охрид на денешната седма седница ја усвои Предлог-одлуката за спроведување мерки за субвенционирање на трошоци за комунални...

1 305 306 307 342
Page 306 of 342