Наш избор

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: ТППЕ по налог на локалната го замени старото знаме на Република Македонија со ново

Во очи на големиот државен празник 2ри Август - Денот на Републиката, Територијалната противпожарна единица по налог на Локалната самоуправа...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Шекспировата „Кротењето на опаката“ со украинските актери ја отвора интернационалната драмска програма на „Охридско лето“

Театарската претстава „Кротењето на опаката“ од Вилијам Шекспир, во режија на Викторија Шевченко, а во изведба на Киевски академски регионален...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Со ребалансот на буџетот се обезбедува подобра функционалност на средствата и реализирање на приоритетните проекти за граѓаните

Со Предлог-одлуката за изменување и дополнување на буџетот на единицата на локална самоуправа на општина Охрид за 2022 година која...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Света архиерејска Литургија по повод Илинден во храмот Светиот Великомаченик Георгиј Победоносец во селото Лазарополе

На денот кога го славиме споменот на светиот и славен пророк Илија, светите Пречистански Преподобномаченици Евнувиј, Пајсиј и Аверкиј, како...

1 7 8 9 109
Page 8 of 109