Наш Избор

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Активности на ЈП Охридски Комуналец за уредување на јавното зеленило

Од денешните активности за Од денешните активности за уредување на јавното зеленило Тековно одржување, отстранување на неуредна вегетација и косење...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

ОК ВМРО ДПМНЕ: Министерката за НЕкултура да се извини за навредите кон угостителите и да си поднесе оставка!

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска во своето обраќање на 63. Фестивал „Охридско лесто“ крајно безобразно и некултурно ги навреди не...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Враништа без вода, жителите реагираат не се обавестени да направат резерви во пеколните горештини

Жителите на струшко Враништа секој втор ден се без вода. Тие реагираат на ваквата состојба со оглед на високите температури...

1 228 229 230 478
Page 229 of 478