Актуелно

АктуелноМакедонија

Нови 18 лица позитивни на КОВИД 19 денеска во Охрид, оздравени 6 лица и едно починато лице

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.366 тестирања,...

АктуелноНаш ИзборОхрид

Китески: Директорите на ОУ “Св. Климент Охридски”, “Христо Узунов” и “Григор Прличев” во општина Охрид работеле незаконски

Ветивме транспарентност и отчетност и така ќе работиме до последниот ден на нашиот мандат! Ветивме промени и нов концепт во...

АктуелноОхрид

Наумоски го објави советничкиот број: Им стојам на располагање на граѓаните за сите предлози, иницијативи и поплаки

Независниот советник Антонио Наумоски како што вети во предизборната кампања на дело покажува дека ќе работи во интерес на граѓаните....

1 23 24 25 31
Page 24 of 31