Редакција

АктуелноОхрид

Девет возачи во Охрид се санкционирани поради управување моторно возило под дејство на алкохол

На 15/16.01.2022 година од 22 до 03 часот, на подрачјето на СВР Охрид извршени се засилени акциски сообраќајни контроли. Притоа,...

АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) ЕКО акција на нуркачите на „Акватек“ – Ќе го исчистиме езерово само под услов да престанеме да користиме пластика за еднократна употреба

Ќе го исчистиме езерово само под услов да престанеме да користиме пластика за еднократна употреба, порачаа нуркачите од Нуркачкиот центар...

1 1.042 1.043 1.044 1.072
Page 1043 of 1072