Редакција

АктуелноОхрид

Пожар во куќа во Лескоец – нема повредени лица

На 01.02.2023 во 02.15 часот во СВР Охрид пријавено е дека настанал пожар во куќа сопственост на Т.Д.(67) од охридското...

АктуелноОхрид

Пецаков: Лицата со ретки болести и нивните најблиски ја заслужуваат нашата постојана поддршка и подадена рака

Лицата со ретки болести и нивните најблиски ја заслужуваат нашата постојана поддршка и подадена рака. Искрено се радувам што и...

АктуелноОхрид

ООУ „Христо Узунов“ и ООУ „Кочо Рацин“ добија опрема од GLOBE програмата на Министерството за животна средина и просторно планирање

ООУ „Христо Узунов“ и ООУ „Кочо Рацин“ добија опрема од GLOBE Програмата имплементирана од Министерството за животна средина и просторно...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Завршена реконструкцијата на санитарните јазли и електричната инсталација во ОУ „Братство Единство“ -Лескајца

Наша замисла е постојано инвестирање во образовните институции на територија на Општина Охрид . Во таа насока се одвиваат и...

АктуелноОхрид

Андоноски: И покрај сите поскапувања, цените за паркирање во каналот Студенчишта за кајчиња и катамарани не се зголемуваат и остануваат исти

И покрај сите поскапувања цените за паркирање во каналот за кајчиња и катамарани не се зголемуваат и ќе останат исти,...

1 2 3 476
Page 2 of 476