Наш ИзборНаш изборОхрид

Во Охрид тепачка меѓу 21 -годишен и 62-годишен

На 12.04.2024 година во 01.15 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, приведени се лице на (21) година и лице (62) години, двајцата од Охрид.

Тие, претходно пред угостителски објект го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на настанот, против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава.