Свет

Возач на камион од Србија пронајден мртов во Швајцарија

Во својот камион во Швајцарија почина Д.Д од Србија, јавуваат медиумите.

Телото наводно било пронајдено два дена подоцна. Според медиумите, тој работел во фирма од Нови Сад.

Причината за смртта засега е непозната, пишува Телеграф.