Наш ИзборНаш изборОхрид

Почина жена од Струга која била примена во тешка здравствена состојба во ЈЗУ Општа болница

На 27.02.2024 во 16.25 часот во СВР Охрид е пријавено дека во ЈЗУ Општа болница Охрид, во тешка здравствена состојба е примена  жена на (52) години  од Струга, која и покрај укажаната помош, по кратко време починала.

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатат е предадено на семејството.

 

 

СВР