Наш изборНаш ИзборОхрид

Лице од Охрид издавал невистинито лекарско и ветеринарно уверение

СВР Охрид поднесе кривична пријава против  лице на (49)години  од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „издавање и употреба на невистинито лекарско или ветеринарно уверение“.

При сообраќајна контрола, полициските службеници запреле такси возило, кое го управувал пријавениот, кој на увид дал лекарско уверение за кое по извршени проверки било утврдено дека е фалсификувано.

 

 

СВР