Наш ИзборНаш изборОхрид

Приведен крадец во трговски објект во Охрид, одземеното вратено на сопственикот

На 17.02.2024 во 20.40 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа лице на (38) години од Охрид.

Тој бил затекнат при извршување кражба во трговски објект во Охрид, при што одзел повеќе производи. Одземеното е пронајдено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

СВР