АктуелноОхрид

СВР за инцидентот во судот во Охрид: Приведени се три лица од Велешта

На 21.11.2023 година во 13.45 часот, во СВР Охрид приведени се три лица од струшкото село Велешта кои, претходно, пред основниот суд во Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно расветлување на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид