АктуелноВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Стадо диви прасиња шетаат кај каналот Студенчишта

Неколку диви прасиња вечерва снимиле граѓани на Охрид додека шетале низ објектот на АРМ кај каналот Студенчишта во Охрид.

На видеото се гледаат неколку поголеми диви прасиња како се шетаат низ дворот на армискиот објект и покрај пловилата.

Претходно граѓани на Охрид снимија мало диво прасе кое шеташе по пешачката патека кај Студенчишта.

https://fb.watch/oq9xVVg-_L/?mibextid=cr9u03