Наш ИзборНаш изборОхрид

Кривична пријава за стружанец за овоможување употреба на наркотични дроги

СВР Охрид поднесе кривична пријава против лице на (36) години  од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување употреба на наркотични дроги“.
Тој, во својот автомобил „форд мондео“, што го паркирал во авто камп во Охрид, му овозможил на лице од Струга користење марихуана.