Наш ИзборНаш изборОхрид

Настанат пожар во нива во атарот на село Песочан

На 17.09.2023 година во 12.10 часот во СВР Охрид e пријавено дека во нива во атарот на селото Песочан, општина Дебрца, сопственост на  лице на (66) години од истото село, настанал пожар.

Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид.

 

 

фото : архива