АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Пецаков: Започнаа градежните активности за комплетна реконструкција на водоводната линија во должина од 300 метри

Ги подобруваме условите за водоснабдување на улица „Анастасија Узунова“. Денеска започнаа градежните активности за комплетна реконструкција на водоводната линија во должина од 300 метри.