четврток, февруари 29, 2024
ВидеаВидеоИздвојувамеМагазинНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Пурпурните спектакуларни зајдисонца на плажа КАДМО Охрид пленат сечии очи

Нашиот специјализиран портал за туризам Patuvanja.mk објави разгледница со фотографии од пурпурни зајдисонца направени на плажата „Кадмо“ пред точно 15 години.

Фотографиите се од август 2008 година, а во текстот порталот ја препорачува плажата „Кадмо“ како плажа со најубав поглед на стариот дел на градот Охрид, како и плажа со кристално чисти води.

Patuvanja.mk на читателите им препорачува кога се во Охрид да ја посетат оваа плажа приквечер и со добро друштво и чашка пијалок да уживаат во спектакуларните бои на зајдисонцата над Охридско Езеро од терасата на плажата „Кадмо“.

 

КАДМО – плажа со најубав поглед на Охрид и место на спектакуларни зајдисонца