АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Пожар во близина на објектот на Интерспорт

Пожар во близина на објектот на Интерспорт. Засега нема информации што гори.

 

Дознаваме дека зад објектот имало пелети. Неофицијално некој од туристите ои биле сместени во објектот фрлил отпушок од цигаре, по што се запалила сувата трева. Инаку во пожарот изгорел и автомобил. Пожарот зафатил и дел од објектот.

извор: Охрид 1