АктуелноОхрид

Туристи се тепале на плажа во Охрид

На 02.08.2023 година во 17.30 часот, на плажа на брегот на Охридското Езеро, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 23, 21 годишни лица од Свети Николе, 21 годишно лице од Скопје и 21 годишно лице од Куманово, од една и три 17-годишници од Свети Николе, од друга страна. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид