Наш ИзборНаш изборОхрид

Кај лице од Скопје пронајден кокаин а во неговото возило марихуана

На 29.07.2023 година во 00,50 часот, кај Спортско рекреативниот центар „Билјанини извори“ во Охрид, од слобода е лишен  лице на (20) од Скопје.

При извршен преглед, полициските службеници кај него, пронајдоа и одзедоа опојна дрога кокаин додека во неговото возило „Алфа Ромео“ со скопски регистарски ознаки, пронајдена е Марихуана.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.