Наш ИзборНаш изборОхрид

Пожар во штала во село Ливоишта, нема повредени лица

На 27.07.2023 година во 23.35 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во штала лоцирана во охридското село Ливоишта, сопственост на  лице на (62) години од истото село, настанал пожар.

Повредени лица нема а интервенирала Територијалната противпожарна единица Охрид.