Наш ИзборНаш изборОхрид

Лице кичевско Борина лишено од слобода, кај него проајдени кокаин и марихуана

На 28.07.2023 година во 22,50 часот, кај Спортско рекреативниот центар „Билјанини извори“ во Охрид, лишен од слобода е лице на (27)години  од крушевското село Борина.
При извршен преглед, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа опојна дрога Марихуана и Кокаин.
По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава