Наш ИзборНаш изборОхрид

Физички нападнал две лица во Охрид

На 28.07.2023 година во 13 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во куќа лоцирана на улицата „130“ во Охрид, едно лице  физички  нападнал женско лице на  (29) години  и уште едно лице  од Охрид.

 

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.