АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Враништа го слави својот заштитник Св.Талалеј

Голем број верници ја исполнија црквата Св.Никола во село Враништа, по повод селската слава на Св.Великомаченик Талалеј.