АктуелноОхрид

Ново голманско засилување за гладијаторите!

Новиот член во семејсвото на ракометниот клуб Охрид е #1 Берин Бркиќ!
????⚪ГРК ОХРИД потпиша со младиот босански репрезентативен голман до 2026та година! Има 19 години (190 cm и 82 кг) и доаѓа од екипата на Борац Бања Лука! Дел од сите младински репрезентативни категории за БиХ, како и на поширокиот список за сениорската репрезентација! ????????????????
????“Се радувам што доаѓам во ваков амбициозен клуб како што е Охрид! Доаѓам во една од најдобрите лиги во светот. Исто така се радувам што доаѓам во земјата каде што ракометот е спорт број еден. Го пратев Охрид претходната сезона и има стварно добар тим и некои од соиграчите ги познавам. Се надевам ќе славиме многу победи.” – изјави Берин.