четврток, февруари 29, 2024
АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Стружанка физички нападнала охриѓанка на булеварот „Туристичка“ во Охрид

На 25.05.2023 година во 11.30 часот, во близина на угостителски објект на булеварот „Туристичка“ во Охрид, жена  од Струга, физички ја нападнала  (48)годишната жена , од Охрид.
Против неа, ќе биде поднесена соодветна пријава.
СВР
фото -архива