АктуелноОхрид

Приведени две лица поради расправија за паркинг место во Охрид

На 25.05.2023 година во 15:30 часот, во СВР Охрид приведени се  лица на (39)години  од Охрид и лице на (73)години од Белчишта, општина Дебарца.

Тие, претходно на булеварот „Туристичка“ во Охрид го нарушиле јавниот ред и мир со агресивно однесување поради недоразбирање околу паркинг место а потоа не ги почитувале наредбите од полициските службеници.

Против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

СВР

фото -архива